Budowa kościoła

29 maja 2007 roku

Poświęcenie dzwonu przez Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego.

IMIĘ DZWONU:   św. Benedykt

WAGA DZWONU:   700 kg

LUDWISARNIA:  „ODLEWNIA DZWONÓW”  Janusz Felczyński S.C.

37-700  Przemyśl ul. Krasińskiego 49

KONSTRUKCJA, NAPĘD, STEROWANIE:  „FIRMA PRAIS”

Elżbieta Prais, Andrzej Prais Poznań ul. Radziwoja 41

CAŁKOWITY KOSZT:    61.200,00 zł

NAPISY NA DZWONIE:   strona 1  -  napis „ŚW. BENEDYKT” i wizerunek

strona 2   - napis:

„ POWOŁANO MNIE DO ŻYCIA

ZA PAPIEŻA BENEDYKTA XVI

ARCYBISKUPA METROPOLITY STANISŁAWA GĄDECKIEGO

I KS. PROBOSZCZA JANA LESIŃSKIEGO

FUNDATOREM JEST PARAFIA

PW. NARODZENIA PAŃSKIEGO

POZNAŃ  A. D. 2007

kwiecień 2006 roku

II etap budowy ogrzewania kościoła. Prace obejmują część główną kościoła i przedsionek. Rozłożono i zabetonowano przewody grzewcze.

rok 2001

Położenie instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej. Wykończenie ściany prezbiterium.

listopad 2000

Stan prac w 2000 roku...Stan budowy kościoła w 2000 roku. Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu

grudzień 1998

Wmurowanie kamienia węgielnego naszego kościoła przez ks. abp Juliusza Paetza.

grudzień 1997

Projekt ściany prezbiterium.

listopad 1996

Stan budowy kościoła 1996 rokKolejne etapy budowy kościoła. Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu

sierpień 1995

Stan budowy kościoła 1996 rokRozpoczęcie budowy kościoła parafialnego. Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu

lipiec 1993

Stan budowy kościoła 1996 rokZakończenie budowy domu parafialnego i oddanie w całościowe użytkowanie. Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu

25.XII.1991

Pierwsza Msza święta w nowej kaplicy domu parafialnego.

25.IV.1991

Pierwszy w parafii sakrament bierzmowania udzielany przez bp Zdzisława Fortuniaka grupie 188 osób.

25.XII.1990

ks. bp Stanisław Napierała celebruje pierwszą sumę odpustową - pasterkę Bożego Narodzenia.

01.11.1990

ks. abp Jerzy Stroba eryguje parafię pw. Narodzenia Pańskiego na os. Stefana Batorego w Poznaniu. Pierwszym proboszczem zostaje ks. Jan Lesiński. Funkcję kościoła parafialnego pełni tymczasowa kaplica.

sierpień 1990

Liturgia Mszy święta jest sprawowana każdego dnia.

lipiec 1990

Rozpoczęcie budowy - lipiec 1990 rokRozpoczęcie budowy domu katechetycznego,
w którym będzie tymczasowa kaplica, zaplecze biura parafialnego, salka katechetyczna
i mieszkanie dla księży. Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu i powiększ jego rozmiary.

12.IV.1990

I Komunia świeta - 1990 r.Pierwsza w nowej parafii I Komunia św. Przystąpiło do niej 6-cioro dzieci: Bogusz Błaszkiewicz, Krzysztof Błaszkiewicz, Dominika Błoch, Bartosz Lewandowski, Marek Sadowski, Jędrzej Schmeidel. Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu i powiększ jego rozmiary.

10.XII.1989

Poświęcenie placu budowyks. bp Zdzisław Fortuniak poświęca plac pod budowę kościoła i zaplecza. Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu i powiększ jego rozmiary.

październik 1989

Poczatek budowy - Betlejemmkarozpoczyna się budowa prowizorycznego baraku - kaplicy nazywanej potocznie "Betlejemka". Aby zobaczyć więcej szczegółów kliknij na zdjęciu i powiększ jego rozmiary.

20.IX.1989 (dekret)

I tak rozpoczęła się przygoda ks. Jana z parafią na os. St. Batorego; przygoda, która trwa do dzisiaj.

17.IX.1989

Pierwsza Msza Święta przy ołtarzu polowym.